Naše letní škola 2011

(Fotogalerii najdete pod textem.)

Tak a je to za námi. Sedm dní v Třešti uteklo jako voda. Pro někoho to byla jeho první letní škola, pro ostřílené harcovníky další zářez na pažbě. V pondělí ráno dorazila převážná část účastníků, přičemž někteří dokonce se značným předstihem, aby si stihli zabrat vhodný pelíšek – jen Luboš ale vstával ve 4 ráno, a jelikož i slepice mají v tuto nelidskou hodinu ještě půlnoc, je třeba ocenit jeho zápal pro boj o jedinou místní žíněnku.

Po prázdninovém dovolenkování a nicnedělání dal začátek letní školy celkem zabrat, s postupem času a přibývajícími modřinami a odřeninami to ale bylo čím dál, tím lepší a letošní třešťský trojboj: medvěd – aristokrat – meditace už nám ke konci nedělal takový problém, jako zpočátku. Určitě na tom měla velkou zásluhu i Anka a její pohybové hodiny, které i přes počáteční rozpaky sklidily značný úspěch stejně jako taneční kreace některých aktérů – kdo viděl, nezapomene, kdo nebyl a neviděl, má smůlu, ale snad bude mít štěstí příště.

Středa, jakožto odpočinkový den, se nesla ve znamení koupání v lomu a shiatsu. Kuba („malý“ nebo také „Mr. Blond“ – nikoli Bond) a Dima se rozhodli pokořit tamní houpačku a předvést nějaká ta salta a výmyky a šipky, které poctivě natrénovali doma, nicméně houpačka byla jiného názoru a tak si dali kluci pěkně na čuňu. Svými krkolomnými kousky nicméně sklidili potlesk obecenstva a zahanbit se nenechal ani náš nejmladší aikidista Ondra. A zatímco jedni skákali, jiní se kochali a fotili a někteří si vyzkoušeli i pádlování ve stylu Old Shatterhanda,. A i když jejich loď neměla ústa staré ženy, nebylo o utopence nouze. Následné shiatsu si všichni pochvalovali, jen „malý“ Jarda posléze podotkl, že by nebylo marné, mít v oddílu více holek, jelikož masírovat pánský zadek mu nepřipadá zas až tak super.

S blížícím se koncem letní školy bylo strašně zajímavé sledovat, jak i přes zvýšenou spotřebu náplastí a obinadel, jedou všichni na plný plyn. Není nad to, když si při vstávání ze seizy připadáte zralí na výměnu kdejakého kloubu a poté, jakmile dorazíte k partnerovi, na vše rázem zapomenete a nekompromisně se navzájem zničíte. Pak opět zvednete svou imaginární hůl a jako mistr Yoda odkulháte, zato však s ještě větším úsměvem než před chvilkou, jelikož se neskutečně bavíte. I to ale některým bylo málo a s radostí si dávali do těla i ve volných chvílích.

Naštěstí všichni přežili a i sobotní zkoušky proběhly (ale nebudeme se moc chválit, všichni ví, jak jsme úžasní a skvělí… a skromní). Ve zkratce: Luboš s Jardou si vyházeli 1 kyu, Pavel se nám oblékl do hakamy (a ke všeobecnému zklamání se v ní na následném tréninku nezabil), Boris stále ještě v bílé, ale už na 3 kyu, Kuba s Luckou na 4 a Vojta si vybojoval 6.

Vše jsme zakončili společným nedělním obědem a závěrem je třeba dodat, že si všichni letní školu nesmírně užili. Jelikož však značná část účastníků propadla těžkému karbanu ve formě karet a kostek (samozřejmě Lubošova vina), je třeba poznamenat, že by nebylo záhodno pořádat příští letní školu v Las Vegas, či Monte Carlu. A proto se budeme zase těšit na další Třešť a místní tatami.

(Text Lucie Arlethová, fotky Georgia Aslanidou)

Aikido Praha Vinohrady: Naše letní škola 2011 Aikido Praha Vinohrady: Naše letní škola 2011 Aikido Praha Vinohrady: Naše letní škola 2011 Aikido Praha Vinohrady: Naše letní škola 2011 Aikido Praha Vinohrady: Naše letní škola 2011 Aikido Praha Vinohrady: Naše letní škola 2011 Aikido Praha Vinohrady: Naše letní škola 2011 Aikido Praha Vinohrady: Naše letní škola 2011 Aikido Praha Vinohrady: Naše letní škola 2011 Aikido Praha Vinohrady: Naše letní škola 2011 Aikido Praha Vinohrady: Naše letní škola 2011 Aikido Praha Vinohrady: Naše letní škola 2011 Aikido Praha Vinohrady: Naše letní škola 2011 Aikido Praha Vinohrady: Naše letní škola 2011 Aikido Praha Vinohrady: Naše letní škola 2011 Aikido Praha Vinohrady: Naše letní škola 2011 Aikido Praha Vinohrady: Naše letní škola 2011 Aikido Praha Vinohrady: Naše letní škola 2011 Aikido Praha Vinohrady: Naše letní škola 2011 Aikido Praha Vinohrady: Naše letní škola 2011 Aikido Praha Vinohrady: Naše letní škola 2011 Aikido Praha Vinohrady: Naše letní škola 2011 Aikido Praha Vinohrady: Naše letní škola 2011 Aikido Praha Vinohrady: Naše letní škola 2011 Aikido Praha Vinohrady: Naše letní škola 2011 Aikido Praha Vinohrady: Naše letní škola 2011 Aikido Praha Vinohrady: Naše letní škola 2011
Zpět na seznam akcí

Motto

Mnoho lidí hledá způsob, jak stát
vzpřímeně a na vlastních nohách,
jak se svobodně pohybovat,
být vnitřně vyrovnaný a komunikovat
s ostatními otevřeně a bez strachu.
Jak být víc člověkem.

Je mnoho cest tímto směrem –
my vám nabízíme aikido.

Nábor

 • nábor probíhá celoročně
 • zvláštní hodiny pro začátečníky
 • aikido je vhodné pro muže i ženy
 • potřebujete pouze tepláky a triko
 • první hodina zdarma
 • nízká cena pro studenty
 • cvičí u nás také děti a mládež

Více o náboru / Rozvrh

Kde nás najdete

Facebook Aikido Praha Vinohrady Youtube Aikido Praha Vinohrady
 • Večerní tréninky dospělých:
 • Sokol Vinohrady, Polská 1a, Praha 2
 • Rána a poledne, děti a mládež:
 • Prostor 8, Šmilovského 8, Praha 2
 • Kontakt a informace:
 • e-mail:
 • telefony a další

Mapa a dopravní informace