Letní škola Třešť 2012

Letní škola Třešť 2012

Už je to podruhé, co se mi dostalo té cti napsat o naší letní škole menší článeček. Současně to byla i má druhá letní škola s touhle bandou a musím říct, že jsem si to neužívala o nic míň, než poprvé. Ačkoli jsem si s sebou brala i učení na nudné chvilky, úspěšně zůstalo zabaleno. Postupně jsme procvičovali prvky, které by v sobě měla obsahovat každá technika – jasné vyjádření směru, pohyb z centra, rovný a přímý postoj, uvolněný pohyb, kontakt s partnerem a vnímání partnerova záměru. Každý den jsme se přitom zaměřili na něco jiného a přesto neodlučně spjatého s tím předešlým s cílem propojit vše v jednotný celek.
Je třeba zdůraznit, že oproti loňskému roku, to nebylo letos zas až tak fyzicky náročné, což bylo zapříčiněno mimo jiné i absencí Anky a jejích pohybových hodin a jejich nahrazením relaxačním protahováním a masážemi. Navíc Jarda už si nemůže stěžovat na nedostatek masírujících slečen, takže si to taky určitě užil :). Všichni jsme se rovněž povinně dobrovolně přihlásili na ranní čakrové dýchání, brzy přejmenované na „Dobré ráno, Ramadán. “ zkráceně Ramadán. Ne, že by nebylo zajímavé, ale brzká ranní hodina se stala největší překážkou našich dalších účastí nad rámec oněch prvních dvou povinně dobrovolných.
Letos se oproti loňskému roku, kdy dominovaly kostky a štychy, karban značně rozšířil o několik dalších her jako karetní Monopoly Deal a aikidem inspirované Yojimbo. Nicméně hlavní večerní zábavou se stala postřehovka zvaná Jungle Speed. Zlomené nehty, poškrábané ruce, rozdrcené prsty i zápěstí – nic z toho nám nezabránilo vrhat se plnou vervou po totemu stojícímu uprostřed stolu.
Ve středu dorazila nová várka čerstvých sil a část z nich až ze zámoří. Původně odpočinkový den tak byl přesunut až na čtvrtek, kdy jsme se společně vypravili do nedalekého lomu po roce opět navštívit naši „úplně bezpečnou“ houpačko-skákačku. Pár odřenin a spálenin nás ale nezabije! Námi vymyšlená budoucí olympijská disciplína „hod dítětem“ se určitě rychle ujme, jelikož lze soutěžit jak ve vodě, tak na souši a dokonce lze vytvořit i kategorie dle věku dítěte, o čemž se přesvědčil i Ondra. Pár z nás si pak našlo čas i na partii bowlingu, ve kterém skončil velmistr Luboš se skóre 91 poslední (Michal se totiž nepočítá, ten je stálicí, a proto jej máme taky všichni rádi :)).
Málem bych zapomněla zmínit se o dalším velmi důležitém prvku letní školy a tím je každoročně Svět, resp. skvělé jídlo, které nám tam připravují. ZONka, obří porce za lidové ceny, boží palačinky, mix gril přes dva stoly oficiálně pro 2 osoby – to vše jsme zažili už loni, ale letos jsme si na sobotu nechali připravit to nejlepší, nejchutnější, nejluxusnější, největší a nejbožštější grilování skládající se ze 4 tun kančích klobás, hory kuřecích a vepřových steaků, vagonu zeleniny a tatrovky grilovaného ananasu a hrušek (takové menší grilování pro 22 osob). A ačkoli se nikdo chleba, či jiných příloh, ani nedotkl, po čtvrtém přídavku, kdy odpadli už i ti nejsilnější z nás, stále zůstalo tolik jídla, že jsme byli nuceni vzít si jej s sebou na snídani a oběd.
No a v neposlední řadě proběhly i zkoušky, nebo jak to letos nazval Martin: „zkouškový festival.“ Všichni účastníci se úspěšně profestivalovali až do finále a obdrželi vysoké známky za styl, kreativitu, nápaditost a pobavení publika. Gratulace všem! Nové hakamy však vinou zdržení objednávky nedorazily, takže oficiální převlékání neproběhlo. Nicméně brzy proběhne a jsem si jistá, že zvlášť ti škodolibí si to řádně užijí. :)

(Text Lucie Arlethová, fotili Michal Roder, Pavel Linhart, Martin Švihla a další)

Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012 Aikido Praha Vinohrady: Letní škola Třešť 2012
Zpět na seznam akcí

Motto

Mnoho lidí hledá způsob, jak stát
vzpřímeně a na vlastních nohách,
jak se svobodně pohybovat,
být vnitřně vyrovnaný a komunikovat
s ostatními otevřeně a bez strachu.
Jak být víc člověkem.

Je mnoho cest tímto směrem –
my vám nabízíme aikido.

Nábor

 • nábor probíhá celoročně
 • zvláštní hodiny pro začátečníky
 • aikido je vhodné pro muže i ženy
 • potřebujete pouze tepláky a triko
 • první hodina zdarma
 • nízká cena pro studenty
 • cvičí u nás také děti a mládež

Více o náboru / Rozvrh

Kde nás najdete

Facebook Aikido Praha Vinohrady Youtube Aikido Praha Vinohrady
 • Večerní tréninky dospělých:
 • Sokol Vinohrady, Polská 1a, Praha 2
 • Rána a poledne, děti a mládež:
 • Prostor 8, Šmilovského 8, Praha 2
 • Kontakt a informace:
 • e-mail:
 • telefony a další

Mapa a dopravní informace