O nás


Aikido je pro nás radost, umění, všestranný rozvoj, rovnováha v ruchu velkoměsta, alchymistická dílna, chytrá posilovna, nenásilná sebeobrana, konstruktivní řešení konfliktů, místo k načerpání energie, trénink principů pro každodenní život i setkání s příjemnými lidmi.

V našem klubu cvičí kolem 150 lidí – všechny věkové kategorie, začátečníci i pokročilí. Tréninky máme každý den, organizujeme semináře se špičkovými zahraničními učiteli, cestujeme za aikidem po celém světě. Ve výuce kombinujeme tradiční japonské metody s moderními přístupy práce s tělem a myslí.

V mnoha ohledech jsme aikido klubem světové úrovně.


Chcete se dozvědět více?

Proč si mám vybrat váš klub?

Jsme velký a zavedený klub se 150 členy (kolem 80 dospělých a 70 dětí), přibližně 30% našich členů jsou ženy. Děti a mládež cvičí ve čtyřech věkových kategoriích. Jak děti rostou, postupně přecházejí do vyšších kategorií až do skupiny dospělých.

Týdně máme 20 hodin tréninků, které vede deset učitelů a učitelek s vysokými technickými stupni a příslušným trenérským vzděláním. Na trénincích používáme tradiční i moderní postupy. Aikido vyučujeme jako všestranný rozvoj těla, mysli i mezilidských vztahů.

Pětkrát za rok u nás pořádáme mezinárodní semináře se špičkovými zahraničními učiteli, v létě máme týdenní letní školu, organizujeme speciální semináře a soustředění pro děti a mládež. Neustále se vzděláváme, za inspirací cestujeme po celém světě.

Setkáváme se i mimo cvičení – jezdíme spolu na vodu, chodíme na výlety, po trénincích zajdeme do hospody…

V aikidu je zbytečné porovnávat se s ostatními – nejsou žádné soutěže, které by ukázaly, kdo je nejlepší. Avšak pokud se podíváte na rozsah naší činnosti a pestrost našeho přístupu k aikidu, podobný klub v Praze pravděpodobně nenajdete.

Kdo u vás může cvičit?

Aikido je vhodné pro muže i ženy, na předchozích pohybových zkušenostech nezáleží. Nejmladší děti u nás cvičí 5leté, nejstarším cvičencům je kolem 60 let. Děti a mládež jsou rozdělení do čtyř věkových kategorií (5–7 let, 8–10 let, 11–12 let a 13–16 let), dospělí jsou u nás od 17 let.

Jak se můžu do klubu přihlásit?

Třikrát za rok otevíráme ucelený tříměsíční začátečnický kurz aikida pro dospělé.

Pokud už jste někdy aikido cvičili nebo jste začátečník a časy začátečnického kurzu vám nevyhovují, napište na a domluvíme se, jak a kdy se k nám můžete připojit.

Jaké máte cvičení pro děti a mládež?

Práce s dětmi je pro nás velmi důležitá. Ověřili jsme si, že aikido pomáhá dětem vyrůst v samostatné a sebevědomé dospělé, kteří si umí najít svoje místo ve společnosti.

Děti a mládež cvičí ve čtyřech věkových kategoriích (5-7 let, 8-10 let, 11-12 let a 13-16 let), jednou nebo dvakrát týdně. Ve skupinách je kolem 15 dětí a na tréninku je obvykle učitel a asistent, takže děti mají téměř individuální přístup. Snažíme se také rozvíjet vztahy s rodiči.

V průběhu roku pro děti a mládež pořádáme podzimní mezinárodní seminář v Praze, jarní soustředění na Svobodném statku u Litoměřic i letní aikido výlet do slovenských hor. Starší žáci z mládeže se také zúčastňují tréninků a seminářů pro dospělé.

Jak můžu své dítě přihlásit?

Podívejte se na stránku o cvičení dětí, vyberte příslušnou věkovou kategorii a dny cvičení. Pokud je ve skupině volné místo, jednoduše vyplňte přihlašovací formulář a my se vám ozveme. Pokud potřebujete více informací, napište mail na .

Jakou máte kvalifikaci?

Všichni naši učitelé mají technické stupně (černé pásy) udělené centrálou světového aikido Aikikai Hombu Dojo a zároveň mají trenérské třídy akreditované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Hlavní učitel klubu Martin Švihla cvičí japonská bojová umění od roku 1988, má 4. dan Aikikai, absolvoval trenérství aikida na vysoké škole (je trenérem 1. třídy), studoval japonskou energetickou masáž shiatsu a další pohybové a terapeutické techniky. Pravidelně školí učitele našeho klubu i trenéry České Federace Aikido.

Učitelsky i lidsky rosteme na seminářích zahraničních učitelů, které pravidelně organizujeme v Praze. Zkušenosti a inspiraci jezdíme sbírat také do zahraničních klubů a na semináře do Japonska i po celé Evropě.

Kde se můžu o klubu dozvědět více?

Jedna fotografie vypoví více než tisíc slov. Hodně fotek z našich akcí najdete ve fotogalerii a také na Facebooku nebo Instagramu. Videa z tréninků a seminářů si můžete prohlédnout na YouTube.

Každý rok vydáváme bohatě ilustrovanou výroční zprávu, kde najdete spoustu dalších informací.

Pokud chcete vědět, s kým spolupracujeme, podívejte se na přehled našich partnerů.

A pokud jste nikde nenašli odpověď na to, co vás zajímá, kontaktujte nás přímo.

Proč máte v rozvrhu po čtvrtečním tréninku napsané „společné jídlo a pití“?

Máme rádi společnost a dobré jídlo, takže mají v našem klubu důležité místo. Obvykle se chodíme najíst do hospody nedaleko Sokola, občas zajdeme jinam – ochutnat burger, rámen nebo nový pivní speciál někde v okolí. Naši starší studenti dokonce jednou za čas vaří vlastní pivo – a pak je k ochutnání na naší týdenní letní škole na Vysočině.

Motto

Mnoho lidí hledá způsob, jak stát
vzpřímeně a na vlastních nohách,
jak se svobodně pohybovat,
být vnitřně vyrovnaný a komunikovat
s ostatními otevřeně a bez strachu.
Jak být víc člověkem.

Je mnoho cest tímto směrem –
my vám nabízíme aikido.

Nábor

 • nábor probíhá celoročně
 • zvláštní hodiny pro začátečníky
 • aikido je vhodné pro muže i ženy
 • potřebujete pouze tepláky a triko
 • první hodina zdarma
 • nízká cena pro studenty
 • cvičí u nás také děti a mládež

Více o náboru / Rozvrh

Kde nás najdete

Facebook Aikido Praha Vinohrady Youtube Aikido Praha Vinohrady
 • Večerní tréninky dospělých:
 • Sokol Vinohrady, Polská 1a, Praha 2
 • Rána a poledne, děti a mládež:
 • Prostor 8, Šmilovského 8, Praha 2
 • Kontakt a informace:
 • e-mail:
 • telefony a další

Mapa a dopravní informace