Učitelé aikido

Naším hlavním učitelem je Martin Švihla a vede tedy většinu tréninků. Na trénincích pro dospělé ho doplňují Vanda Švihlová a Michal Roder. Samostatné tréninky pro mládež a děti pak vedou Jaroslav Hejlek, Jaroslav Spurný a Adam Nohejl.


Martin Švihla, 4. dan aikido, trenér 1. třídy
Hlavní učitel

Martin Švihla (foto Jan Rákosník) Bojová umění jsem začal cvičit v roce 1988. Nejdříve to bylo karate, ale po šesti letech jsem objevil aikido a to mi přináší radost a inspiraci dodnes. Učit děti a dospělé jsem začal kolem roku 1997, krátce poté jsem dokončil trenérské studium na Univerzitě Komenského v Bratislavě závěrečnou prací o výchově dětí pomocí aikido. Na cvičení aikido mě přitahuje jeho neuvěřitelná hloubka, dynamika pohybu a intenzivní kontakt s jinými lidmi. Jinými slovy, aikido je pro mě studium konfliktu, kontaktu a komunikace.

Zkušenosti z bojových umění a také z japonské masáže shiatsu používám ve svém každodenním životě i ve svých projektech – viz. můj osobní web.


Vanda Švihlová, 3. dan aikido
Učitelka dospělých

Martin Švihla (foto Jan Rákosník) Aikido cvičím, protože mě baví. Rozvíjí můj pohyb i mě samotnou. Učí mě střetávat se s lidmi, jednat s nimi, hledat řešení a navazovat kontakt. Z dalších prožitků mám ráda dobré jídlo, kvalitní víno, výlety do Francie a hodiny zpěvu. A taky lidi. A kočky.


Michal Roder, 3. dan aikido, trenér 3. třídy
Učitel dospělých

Michal Roder (foto Jan Rákosník) Aikido jsem začal cvičit v⁠ roce 1997. V⁠ roce 2011 jsem získal první dan a⁠ začal pravidelně vést jeden ranní trénink týdně. Studuji Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy se specia­lizací na umělou inteligenci, zajímám se o⁠ fotografování.


Luboš Šebesta, 2. dan aikido, trenér 3. třídy
Učitel dospělých

Luboš ŠebestaS aikido jsem začal v roce 2007. Nejvíce mě na něm baví objevovat nové možnosti pohybu a přístupu k různým situacím. V současnosti vedu několik tréninků do měsíce a organizuji aktivity mimo cvičení.


Jaroslav Hejlek, 1. dan, trenér 3. třídy
Učitel mládeže

Jaroslav Hejlek (foto pan Vosádka) Aikido cvičím od roku 2008 a i přesto na každém tréninku objevuji něco nového, co se můžu naučit nebo na čem můžu zapracovat. V roce 2012 jsem složil zkoušky na 1. dan a zároveň začal učit aikido pro děti a mládež, což je něco, co mě opravdu velmi baví.


Adam Nohejl, 2. dan, trenér 3. třídy
Učitel dětí

Adam Nohejl Cvičím od roku 2008. Snažím se v aikidu spojovat rozvoj svých fyzických možností, sebevyjádření a logiku pohybu vůči partnertovi. Od roku 2013 učím aikido děti a mám radost, když se nám daří objevovat svobodný a smysluplný pohyb společně. Také jsem rok studoval japonštinu a cvičil aikido v Japonsku.


Milada Bouzidi, 1. dan, trenér 3. třídy
Učitel dětí

Milada Bouzidi Aikido cvičím přibližně od roku 2003. Poznala jsem díky němu úžasné lidi z celého světa. Na aikidu se mi líbí, že v něm není žádná soutěživost a jde spíše o seberozvoj. Od konce roku 2018 učím aikido děti. Děti jsou bezprostřední, hravé, divoké – je to pro mě výzva učit je, ale moc si to užívám, protože mě to nutí vrátit se zpátky k základům.

Motto

Mnoho lidí hledá způsob, jak stát
vzpřímeně a na vlastních nohách,
jak se svobodně pohybovat,
být vnitřně vyrovnaný a komunikovat
s ostatními otevřeně a bez strachu.
Jak být víc člověkem.

Je mnoho cest tímto směrem –
my vám nabízíme aikido.

Nábor

 • nábor probíhá celoročně
 • zvláštní hodiny pro začátečníky
 • aikido je vhodné pro muže i ženy
 • potřebujete pouze tepláky a triko
 • první hodina zdarma
 • nízká cena pro studenty
 • cvičí u nás také děti a mládež

Více o náboru / Rozvrh

Kde nás najdete

Facebook Aikido Praha Vinohrady Youtube Aikido Praha Vinohrady
 • Večerní tréninky dospělých:
 • Sokol Vinohrady, Polská 1a, Praha 2
 • Rána a poledne, děti a mládež:
 • Prostor 8, Šmilovského 8, Praha 2
 • Kontakt a informace:
 • e-mail:
 • telefony a další

Mapa a dopravní informace