Učitelé aikido

Naším hlavním učitelem je Martin Švihla a vede tedy většinu tréninků. Na trénincích pro dospělé ho doplňují Vanda Švihlová a Michal Roder. Samostatné tréninky pro mládež a děti pak vedou Jaroslav Hejlek, Jaroslav Spurný a Adam Nohejl.


Martin Švihla, 4. dan aikido, trenér 1. třídy
Hlavní učitel

Martin Švihla (foto Jan Rákosník) Bojová umění jsem začal cvičit v roce 1988. Nejdříve to bylo karate, ale po šesti letech jsem objevil aikido a to mi přináší radost a inspiraci dodnes. Učit děti a dospělé jsem začal kolem roku 1997, krátce poté jsem dokončil trenérské studium na Univerzitě Komenského v Bratislavě závěrečnou prací o výchově dětí pomocí aikido. Na cvičení aikido mě přitahuje jeho neuvěřitelná hloubka, dynamika pohybu a intenzivní kontakt s jinými lidmi. Jinými slovy, aikido je pro mě studium konfliktu, kontaktu a komunikace.

Zkušenosti z bojových umění a také z japonské masáže shiatsu používám ve svém každodenním životě i ve svých projektech – viz. můj osobní web.


Vanda Švihlová, 3. dan aikido
Učitelka dospělých

Martin Švihla (foto Jan Rákosník) Aikido cvičím, protože mě baví. Rozvíjí můj pohyb i mě samotnou. Učí mě střetávat se s lidmi, jednat s nimi, hledat řešení a navazovat kontakt. Z dalších prožitků mám ráda dobré jídlo, kvalitní víno, výlety do Francie a hodiny zpěvu. A taky lidi. A kočky.


Michal Roder, 3. dan aikido, trenér 3. třídy
Učitel dospělých

Michal Roder (foto Jan Rákosník) Aikido jsem začal cvičit v⁠ roce 1997. V⁠ roce 2011 jsem získal první dan a⁠ začal pravidelně vést jeden ranní trénink týdně. Studuji Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy se specia­lizací na umělou inteligenci, zajímám se o⁠ fotografování.


Luboš Šebesta, 2. dan aikido, trenér 3. třídy
Učitel dospělých

Luboš ŠebestaS aikido jsem začal v roce 2007. Nejvíce mě na něm baví objevovat nové možnosti pohybu a přístupu k různým situacím. V současnosti vedu několik tréninků do měsíce a organizuji aktivity mimo cvičení.


Jaroslav Hejlek, 1. dan, trenér 3. třídy
Učitel mládeže

Jaroslav Hejlek (foto pan Vosádka) Aikido cvičím od roku 2008 a i přesto na každém tréninku objevuji něco nového, co se můžu naučit nebo na čem můžu zapracovat. V roce 2012 jsem složil zkoušky na 1. dan a zároveň začal učit aikido pro děti a mládež, což je něco, co mě opravdu velmi baví.


Jaroslav Spurný, 1. dan, trenér 3. třídy
Učitel dětí

Jaroslav Spurný Mám rád pohyb a na aikidu mně baví vnímat své tělo a zároveň být v kontaktu s druhými lidmi. Důležitá je pro mně myšlenka pomáhat si navzájem. Aikido cvičím od roku 2007, v roce 2012 jsem začal vést dětský oddíl. Na cvičení dětí se mi líbí hravost, kterou do aikida přinášejí.


Adam Nohejl, 1. dan, trenér 3. třídy
Učitel dětí

Adam Nohejl Cvičím od roku 2008. Snažím se v aikidu spojovat rozvoj svých fyzických možností, sebevyjádření a logiku pohybu vůči partnertovi. Od roku 2013 učím aikido děti a mám radost, když se nám daří objevovat svobodný a smysluplný pohyb společně.

Motto

Mnoho lidí hledá způsob, jak stát
vzpřímeně a na vlastních nohách,
jak se svobodně pohybovat,
být vnitřně vyrovnaný a komunikovat
s ostatními otevřeně a bez strachu.
Jak být víc člověkem.

Je mnoho cest tímto směrem –
my vám nabízíme aikido.

Nábor

 • nábor probíhá celoročně
 • zvláštní hodiny pro začátečníky
 • aikido je vhodné pro muže i ženy
 • potřebujete pouze tepláky a triko
 • první hodina zdarma
 • nízká cena pro studenty
 • cvičí u nás také děti a mládež

Více o náboru / Rozvrh

Kde nás najdete

Facebook Aikido Praha Vinohrady Youtube Aikido Praha Vinohrady
 • Večerní tréninky dospělých:
 • Sokol Vinohrady, Polská 1a, Praha 2
 • Rána a poledne, děti a mládež:
 • Prostor 8, Šmilovského 8, Praha 2
 • Kontakt a informace:
 • e-mail:
 • telefony a další

Mapa a dopravní informace